Filtr
 • Życzenia

   

  choinka-67Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim Mieszkańcom Naszej Gminy pogody ducha, wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości.

  Niech nadchodzące Święta przyniosą Wam spokój i harmonię oraz poczucie spełnienia, zaś Nowy Rok przysporzy wiele satysfakcji      z własnych sukcesów.zyczenia2choinka-61

 • MEDAL I OTWARCIE

   Dnia 29.11.2011r. w Zespole Szkół w Siedliskach Drugich miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Pierwsze z nich to uhonorowanie szkoły Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie i Byłych Więźniów Politycznych w Lublinie. Drugie wydarzenie to otwarcie placu zabaw dla najmłodszych członków społeczności szkolnej.

 • ZAKUPY OSP

   W Gminie Fajsławice działa 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych skupiających 144 strażaków, z czego 136 to strażacy czynni.

 • DOŻYWIANIE DZIECI W SZKOŁACH

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Fajsławicach zwraca się z prośbą do rodziców o składanie wniosków o objęcie dożywianiem dzieci w szkołach (w ramach programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”).                                                                                                                         OPS

 • TAKIEGO TŁUMU JESZCZE NIE BYŁO!

  11 grudnia 2011r. po raz trzeci wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice zorganizowali „Magiczną krainę św. Mikołaja”. W tym roku motywem przewodnim była „Szkoła Elfów”. Publiczność przerosła oczekiwania organizatorów, na wydarzenie przybyło około 350 osób. Sala kina w Urzędzie Gminy nie była w stanie pomieścić wszystkich. Każde dziecko otrzymało paczkę od Mikołaja, rozdano ich aż 238.

 • WIGILIA W ŁOPIENNIKU

   16 grudnia br. w hali sportowej w Łopienniku Górnym odbyła się wigilia Lokalnej Grupy Działania KRASNYSTAW PLUS.

 • WOŚP 2012

   W dniu 8 stycznia 2012r. odbędzie się coroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab Orkiestry będzie działał także w Fajsławicach. Jak zwykle będzie prowadzona zbiórka pieniędzy oraz licytacja rzeczy w Sali Kina Urzędu Gminy.

  Zapraszamy.

 • KIERUNEK – BERLIN

   Kobiety z Gminnego Koła Aktywnych Kobiet w Fajsławicach będą reprezentować w dniach 19-23 stycznia 2012r. województwo lubelskie na targach Grüne Woche w Berlinie.

  Jesteśmy przekonani, że jak zwykle zrobią furorę.

  Trzymamy kciuki.

 • Budżet 2012

   W dniu 15 grudnia 2011r. Rada Gminy Fajsławice uchwaliła budżet na 2012 rok. Zakładane dochody Gminy wyniosą 12 230 581 zł, zaś wydatki 13 045 435 zł. W przyszłym roku radni i wójt planują następujące inwestycje: rozbudowę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Fajsławicach, odnawialne źródła energii i inicjatywy oszczędzające energię (kolektory słoneczne, lampy hybrydowe, ogniwa fotowoltaiczne), remont pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Fajsławicach, zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, budowa drogi w Marysinie, ocieplenie budynku Urzędu Gminy, budowa dróg popowodziowych w miejscowościach Siedliska Drugie i Dziecinin, ochrona wąwozów lessowych w miejsco- wościach Siedliska Pierwsze i Drugie oraz Suchodoły.

 • Ogłoszenie


  WÓJT GMINY FAJSŁAWICE

  ogłasza przetarg pisemny ograniczony

  na sprzedaż zabudowanej nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy Fajsławice, położonej w miejscowości Siedliska Pierwsze

  Opis nieruchomości:

  Przedmiotem sprzedaży jest część zabytkowej nieruchomości w zespole dworsko-parkowym w Siedliskach Pierwszych, gm. Fajsławice, wpisanym do rejestru zabytków województwa lubelskiego pod nr. A/719, (obecnie tzw. Wiejski Ośrodek Zdrowia), położonej na działce o numerze ewidencyjnym 1442/3, o powierzchni 0,19ha.

 • Próbna Ewakuacja Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich

   W dniu 25 listopada 2011 r. odbyła się próbna ewakuacja uczniów oraz personelu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedliskach Drugich. Ćwiczenia miały za zadanie przygotować uczniów do szybkiego i zorganizowanego opuszczenia pomieszczeń szkoły.

 • Konferencja kulinarna

   W dniu 29 listopada 2011r w Sali kina Urzędu Gminy w Fajsławicach odbyła się konferencja kulinarna „Dobre bo Nasze” zorganizowana przez Gminne Koło Aktywnych Kobiet w Fajsławicach. Konferencja miała na celu przybliżenie zebranym dobrych i tanich tradycyjnych potraw naszych i przodków.

Our website is protected by DMC Firewall!