Filtr
 • Złote Gody 2011

  W dniu 9 kwietnia 2011r. w Urzędzie Gminy Fajsławice odbyły się uroczyste obchody rocznicy pożycia małżeńskiego. W zorganizowanym na tą okoliczność spotkaniu wzięło udział osiem par z terenu Gminy, które maja staż małżeński 50, 55 i 60 – letni. Niestety ze względów zdrowotnych dziewięć innych par nie przybyło na uroczystość.

 • AKTYWNE KOBIETY ZMIENIAJĄ NAZWĘ

   

  Z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Fajsławicach zmieniamy nazwę na: Gminne Koło Aktywnych Kobiet w Fajsławicach . Niby nieduża zmiana, ale uważamy, że tak lepiej brzmi, gdyż członkiniami naszego koła są nie tylko kobiety – gospodynie wiejskie, ale i panie, które z gospodarstwem wiejskim nie mają nic wspólnego – mówi przewodnicząca kołaGrażyna Grzegorczyk.

 • AKTYWNOŚĆ KOBIET WZRASTA

   

  Po kursach kulinarnych i wspólnym pieczeniu ciast przyszła kolej na następny etap: kulturalno – rozrywkowy.

 • DZIEŃ KOBIET

   

  Z okazji Dnia Kobiet odbyło się spotkanie będące jednocześnie pierwszą rocznicą powstania Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Fajsławicach. Życzenia osobiście złożył nam pan Tadeusz Chruściel - Wójt Gminy Fajsławice, a kwiaty wręczył pan Andrzej Wójcik - Przewodniczący Rady Gminy za co im bardzo dziękujemy – mówi paniGrażyna Grzegorczyk i dodaje:Cieszę się, że z kilkunastu pań nasze koło rozrosło się do kilkudziesięciu osób i wciąż dołączają nowe członkinie. Działalność nasza zatacza coraz to większy krąg. Dzisiaj też kobiety poznały zalety nanotechnologii w celu ułatwienia sobie prac porządkowych.

 • NASTĘPNY ETAP DZIAŁALNOŚCI KOŁA

   

  3 marca 2011r. w tzw. tłusty czwartek kobiety usmażyły pączki i faworki oraz zorganizowały spotkanie połączone z pokazem naczyń firmy Tupperware, które poprowadziła paniJolanta Strefner Prowadząca powiedziała między innymi: „ Polecam te naczynia wszystkim paniom, które cenią sobie wygodę, prostotę i szybkość przygotowania ciasta drożdżowego oraz ze względu na bezpieczne i dłuższe przechowywanie jedzenia z zachowaniem świeżości .”

 • ZDROWA GMINA

   

  Gmina Fajsławice przystąpiła do II edycji konkursu Zdrowa Gmina, którego celem jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne w kierunku chorób nowotworowych. Wczesne wykrycie choroby gwarantuje jej wyleczenie.

 • Wymiana Młodzieży – to proste!

   

  Wymiana młodzieży to spotkanie, co najmniej dwóch grup rówieśników z dwóch różnych krajów. Podstawą takiej wymiany może być każdy temat interesujący dla uczestników, zarówno organizujących spotkanie jak i rówieśników z zagranicy. Sport? Historia? Teatr? Graffiti? Taniec? Ekologia? Kultura? Wszystko jest możliwe, ale ważne jest, aby projekt nauczał czegoś nowego. Wymianę można zorganizować w Polsce lub wyjechać do grupy z kraju Programu.

 • Ofensywa Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Fajsławicach

   

  W dniu 17 lutego 2011 roku o godz. 18:30 na zaproszenie Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Fajsławicach wystąpił Studencki Teatr Opętanych Pseudo – Artystów „STOPA” z Lublina ze spektaklem pt. „Pchła Szachrajka dla dorosłych”. Występ miał miejsce w Sali kina Urzędu Gminy w Fajsławicach. Oprócz członkiń koła gospodyń przybyli też licznie zaproszeni goście i lokalna społeczność.

 • Fajsławice całym sercem

   

  Fajsławice całym sercem” – brzmiało hasło XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego już po raz drugi przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice. Jak większość imprez organizowanych przez stowarzyszenie tak i ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki aktywności działaczy stowarzyszenia, wolontariuszy i ludzi dobrego serca udało się zasilić konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą8730 zł. W ramach imprezy organizatorzy zapewnili masę atrakcji, których głównym celem była pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd