Nowe boisko w Suchodołach

W niedzielne popołudnie, 19 lipca 2020r. odbyło się otwarcie nowego boiska sportowego w Suchodołach. Uroczystość rozpoczął hymn Mazurka Dąbrowskiego, który odśpiewali wszyscy zebrani.

Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz powitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się proboszcz parafii w Fajsławicach ks. Andrzej Domański, były proboszcz naszej parafii i założyciel Parafialno-Gminnego Klubu Sportowego Frassati Fajsławice – ks. Władysław Wójtowicz, Grzegorz Lipa - zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także przedstawiciele powiatu krasnostawskiego – starosta Andrzej Leńczuk, wicestarosta Marek Nowosadzki, Ewa Nieścior – przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej oraz radny powiatowy Tadeusz Chruściel. Wśród obecnych nie mogło zabraknąć przedstawicieli Lubelskiego Związku Piłki Nożnej z prezesem Zbigniewem Bartnikiem na czele oraz sekretarzem Zarządu Robertem Gromyszem. Obecny był również sekretarz Zarządu Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kuźmicki. Na  ręce wójta gminy przekazali oni podarunek dla naszych piłkarzy – piłki. Wójt gminy przedstawił trudną drogę realizacji tej inwestycji, która nareszcie oddana została do pełnego użytkowania. Wyraził również nadzieję, że miejsce to będzie tętnić życiem sportowym nie tylko przez kluby sportowe, ale stanie się centrum sportowym i kulturalnym gminy.

Wójt gminy podziękował wszystkim, którzy mieli swój udział finansowy lub organizacyjny w powstaniu tej wspaniałej inwestycji. W dalszej części spotkania nastąpiło poświęcenie obiektu i modlitwy, a także uroczyste przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości.

Otwarcie stadionu uświetniło rozegranie trzech meczy towarzyskich. Jako pierwsze stanęły do gry dzieci i młodzież z naszych gminnych szkół. Następnie do rywalizacji z pieczołowicie dobraną drużyną Samorządowców stanęła Piłkarska Reprezentacja Polskich Pisarzy, których członkowie przyjechali do nas z całej Polski. Wspaniała gra nie obyła się niestety bez kontuzji. Jeden z graczy zespołu Samorządowców doznał urazu kończyny dolnej i został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie zakończył mecz gminnych klubów sportowych: Parafialno – Gminnego Klubu Sportowego Frassati Fajsławice i Młodzieżowego Klubu Sportowego Siedliska. Świetna gra piłkarzy, pełne trybuny widzów, piękna pogoda i lądujący helikopter sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

Kibice jak i uczestnicy mogli posilić się grillowanymi kiełbaskami, chłodnymi napojami i lodami, które zapewniła na ten dzień firma JANKES. Dzieci i młodzież otrzymały pamiątkowe gadżety i słodycze.

Wójt gminy dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w tym ważnym dla nas wydarzeniu, a także tym wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie uroczystości.

A.Granat

 

 • DSC_0563
 • DSC_0580
 • DSC_0597
 • DSC_0601
 • DSC_0603
 • DSC_0606
 • DSC_0621
 • DSC_0635
 • DSC_0644
 • DSC_0649
 • DSC_0672
 • DSC_0676
 • DSC_0679
 • DSC_0683
 • DSC_0699
 • DSC_0703
 • DSC_0706
 • DSC_0710
 • DSC_0715
 • DSC_0719
 • DSC_0722
 • DSC_0724
 • DSC_0733
 • DSC_0740
 • DSC_0774
 • DSC_0779
 • DSC_0787
 • DSC_0790
 • DSC_0791
 • DSC_0793
 • DSC_0795
 • DSC_0797
 • DSC_0808
 • DSC_0811
 • DSC_0821
 • DSC_4513
 • DSC_4603

Simple Image Gallery Extended

Our website is protected by DMC Firewall!