XXII Lubelskie Święto Chleba

W niedzielę, 13 września 2020r. w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się  XXII Święto Chleba zorganizowane przez Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie. Pogoda dopisała i wydarzenie- jak co roku - przyciągnęło tłumy odwiedzających.

 

Program obejmował moc atrakcji: warsztaty dla całych rodzin, konkursy, pokazy i zabawy oraz Jarmark Produktu Regionalnego, w którym Gmina Fajsławice zaznaczyła swoją obecność. Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach na stoisku promującym naszą gminę oferowały zupę pokrzywową, świeżo smażone racuchy, pierogi i oczywiście ziołowe syropy – miętowy i pokrzywowy, które rewelacyjnie gasiły pragnienie. Panie wzięły również udział w organizowanych konkursach.

Oprócz dużej ilości stoisk z różnego rodzaju pieczywem i wyrobami cukierniczymi było także wiele z produktami lokalnymi jak sery, napoje z owoców i warzyw, domowe ciasta,  zioła, syropy czy tradycyjne lody. Nie zabrakło również twórców ludowych i ich pięknych wyrobów rękodzielniczych: haftowanych i koronkowych serwet czy ręcznie robionych zabawek.

Podobnie jak w ubiegłym roku każdy mógł spróbować upiec własnego lubelskiego cebularza – najmłodszych adeptów piekarstwa nie brakowało.

Podczas imprezy można było skorzystać rówież z bezpłatnych konsultacji okulistycznych - zbadać sobie wzrok, zasięgnąć porad wykwalifikowanych optyków na temat doboru okularów, a także wziąć udział w konsultacjach na temat - jaka żywność ma wpływ na jakość naszego wzroku.

Wójt Gminy Fajsławice dziękuje Paniom z Gminnego  Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet  za reprezentowanie naszej gminy podczas Lubelskiego Święta Chleba.

A.Granat

 • DSC_0014
 • DSC_0022
 • DSC_0025
 • DSC_0036
 • DSC_0037
 • DSC_0045
 • DSC_0048
 • DSC_0049
 • DSC_0051
 • DSC_0052
 • DSC_0058
 • DSC_0060
 • DSC_0065
 • DSC_0072
 • DSC_0085

Simple Image Gallery Extended

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd