„Rozbudowa Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Fajsławicach” - Umowa podpisana

Spis treści

Umowa podpisana

 W dniu 9 lipca 2012r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego Tadeusz Chruściel – Wójt Gminy Fajsławice oraz Renata Mendel – Skarbnik Gminy podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn: „Rozbudowa Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Fajsławicach”.

Na mocy niniejszej umowy Gmina Fajsławice otrzyma na rozbudowę szkoły do 80 % dofinansowania ze środków europejskich.

W ramach projektu dobudowane zostaną dwa skrzydła do istniejącego budynku szkoły. Znajdować się w nich będą sale lekcyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi (tj. zaplecza sal, sanitariaty, świetlica, biblioteka itp.).

Ponadto obiekt zostanie zaopatrzony m.in. w następujące instalacje: wodociągowe, kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i ciepłej wody, p. poż., odgromowe, alarmowe, sygnalizacyjne oraz multimedialne.

Przebudowane zostaną także przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne i energetyczne oraz wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Dzięki rozbudowie powierzchnia użytkowa szkoły wzrośnie o 797,97 m2, zaś powierzchnia ruchu o 146,04 m2.

Inwestycję realizuje firma Usługi Remontowo-Budowlane Bielan Krzysztof z Majdanu koło Zamościa. Zgodnie z umową rozbudowa powinna zakończyć się do 31 grudnia 2012 roku.

Dzięki realizacji projektu stworzone zostaną korzystne warunki do nabywania wiedzy na poziomie podstawowym i gimnazjalnym. W szkole utworzone zostaną pracownie specjalistyczne, które umożliwią praktyczne nabywanie wiedzy i umiejętności. Stworzone zostaną również warunki do rozpoczęci nauki przez pięciolatków.

Ponadto planuje się, iż po zakończeniu projektu w nowoutworzonych obiektach prowadzone będą zajęcia z kształcenia ustawicznego dorosłych. Działania te będą miały wpływ na zwiększenie mobilności zawodowej mieszkańców, a także zachęcą ich do podejmowania własnej działalności gospodarczej.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!