Aktualności

XX Sesja Rady Gminy Fajsławice

vlcsnap 2020 05 11 07h53m19s961

Dnia 7 maja 2020r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice  odbyła się XX Sesja Rady Gminy Fajsławice. To pierwsza sesja od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa. Decyzja o jej zorganizowaniu podyktowana była koniecznością podjęcia uchwał, umożliwiających dalsze działania inwestycyjne. Z uwagi na bezpieczeństwo radnych i urzędników zastosowano wszelkie środki ostrożności – zachowanie obowiązujących odstępów czy ochronne maseczki.

Czytaj więcej: XX Sesja Rady Gminy Fajsławice

Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych dla Gminy Fajsławice

Gmina Fajsławice znalazła się wśród pięciu samorządów z powiatu Krasnostawskiego, które otrzymają dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację zadań związanych z remontem i przebudową dróg gminnych. Dzięki dotacji samorząd będzie mógł zrealizować dwa zaplanowane wcześniej zadania.

Czytaj więcej: Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych dla Gminy Fajsławice

Targowisko Gminne "Mój Rynek"

KUPUJ LOKALNIE ! – Wspieraj Regionalnie to hasło przewodnie Targowiska Gminnego w Fajsławicach „Mój Rynek” w Boniewie, który odbył się w minioną sobotę, 2 maja 2020r. Miejsce to powstało dzięki dofinansowaniu ze środków PROW 2014-2020. Funkcjonowanie targowiska znajdującego się w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie,  ma w swym założeniu promocję zdrowych, lokalnych produktów, a ich producentom, wytwórcom i przedsiębiorcom możliwość ich sprzedaży. Zapotrzebowanie ludzi na produkty zdrowe, wysokiej jakości, pochodzące bezpośrednio od rolników ciągle wzrasta, dlatego gmina Fajsławice daje możliwość swoim mieszkańcom i nie tylko, zakupu takich właśnie produktów. Naszym rolnikom, sadownikom i plantatorom natomiast umożliwia sprzedaż swoich owoców pracy na gminnym targowisku.

Czytaj więcej: Targowisko Gminne "Mój Rynek" 

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja to narodowe święto uchwalenia Konstytucji, która podjęta została 229 lat temu. To niezwykle ważne święto dla każdego obywatela Polski. Dokument ten będący pierwszą ustawą zasadniczą w Europie, dawał wiele wolności i praw obywatelskich, zawierał wartości, które i dziś są fundamentem społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Gmina Fajsławice zawsze uroczyście i licznie obchodziła każdą rocznicę tego wydarzenia. Dziś w obliczu pandemii obchody 3 majowe wyglądały nieco inaczej.

Czytaj więcej: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krasnymstawie informuje

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krasnymstawie informuje, że otrzymał informację dotyczącą wycofania druków przez ARiMR dotyczących zgłoszeń przemieszczeń zwierząt gospodarskich podpisywanych jednocześnie przez sprzedającego i kupującego. Oznacza to, że każda z osób nabywająca lub sprzedająca zwierzę gospodarskie będzie musiała sama dokonać przedmiotowego zgłoszenia.

ARiMR poinformowała, że druki dwupodpisowe dla świń będą obowiązywały do końca 2020r., a dla bydła, owiec i kóz do połowy 2021 r.

Programu POPŻ

POPŻ IV 2020 ogłoszenie wydawanie do druku

Ośrodek Pomocy Społecznej w Fajsławicach przypomina, że wydawanie żywności w ramach Programu POPŻ odbędzie się w dniach 28, 29 i 30 kwietnia 2020 roku w remizie OSP w Suchodołach.
Z uwagi na stan epidemii ogłoszony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS–CoV–2, należy przestrzegać wszystkich z tym związanych zaleceń wydanych przez Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

1. Nie przychodzimy po żywność z dziećmi oraz osobami starszymi.
Osoby starsze lub chore upoważniają inne osoby (rodzinę, sąsiadów) do odbioru żywności.
2. Po odbiór żywności zgłaszamy się wyłącznie w wyznaczonych godzinach.
3. Przynosimy własne opakowania w celu zapakowania żywności, zakładamy jednorazowe rękawiczki, zakrywamy usta i nos.
4. Na swoją kolej oczekujemy na zewnątrz pomieszczenia.
5. Ustawiamy się w kolejce w odstępach minimum dwa metry jedna osoba od drugiej.
6. Odbieramy żywność ze stolika i pakujemy do przyniesionych przez siebie pojemników.
7. Osoby odbierające żywność nie będą podpisywały jej odbioru. Osoba wydającą żywność, po zaznaczeniu w formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do Wytycznych, jakie artykuły spożywcze zostały dostarczone, swoim podpisem potwierdza wydanie artykułów.
8. Stosujemy się do poleceń osób odpowiadających za wydawanie żywności oraz pilnujących porządku.
9. W przypadku pytań oraz wątpliwości w sprawie odbioru żywności możemy zadzwonić do Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach: 81 5853065 lub 534 729 799.

Ogłoszenie

Wójt gminy Fajsławice informuje, że w związku z apelem ministra rolnictwa oraz LODR w Końskowoli, a także odpowiadając na liczne prośby mieszkańców, podjął decyzję o otwarciu od 23 kwietnia lokalnego targowiska w Fajsławicach. Jednocześnie apelując o zachowanie stosownych środków ostrożności, które wprowadziła inspekcja sanitarna w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.

Our website is protected by DMC Firewall!