Aktualności

INFORMACJA usuwanie wyrobów zawierających azbest

Urząd Gminy Fajsławice ogłasza nabór  zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest  od osób fizycznych  w ramach realizacji  projektu pn.”System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”.

Realizacja  projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Druki dokumentów niezbędnych do naboru  można pobrać w UG Fajsławice, pokój Nr 8 w godzinach pracy Urzędu oraz ze strony: www.azbest.lubelskie.pl.

Termin przyjmowania dokumentów, które należy złożyć w UG Fajsławice (pokój Nr 8) upływa z dniem 3 lipca 2020 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu:  81 585 30 60.

Sporządziła: Anna Rozwałka.

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Załącznik nr 4

 

Ogłoszenie

W dniu 02 czerwca 2020r. w miejscowości Siedliska Pierwsze naprawiana będzie awaria wodociągu.

Z tego względu mogą nastąpić przerwy w dostawie wody w godzinach od 8:00 do 12:00 w miejscowości: Siedliska Pierwsze, Siedliska Drugie, Ksawerówka, Marysin, Wola Idzikowska i Fajsławice.

A.Granat

Informacja o realizacji grantu przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice

na stronę Gminy

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice informuje o realizacji grantu ze środków programu PROW działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju w ramach inicjatywy LEADER” poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Umowa została podpisana pomiędzy LGD „Krasnystaw Plus” a Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice. Celem grantu jest wydanie publikacji pn. „Gmina Fajsławice Naturalnie!” promującej walory historyczne, przyrodniczo-turystyczne i kulinarne, a także lokalne dziedzictwo kulturalne gminy Fajsławice. Publikacja zawierać będzie również informacje nt. istniejących oraz powstających miejsc promocji certyfikowanych produktów lokalnych i tradycyjnych wytwarzanych na Ziemi Krasnostawskiej.

Podziękowania dla Samorządu Gminy Fajsławice

Podziękowania

Miły gest na Dzień Samorządu otrzymaliśmy od Wojsk Obrony Terytorialnej.

W imieniu samorządowców naszej gminy podziękowanie odebrał Wójt Gminy Janusz Pędzisz z rąk dowódcy 24 batalionu lekkiej piechoty ppłk Sławomira Kułagi.

Składamy serdeczne podziękowania za pamięć, życzenia i dotychczasową współpracę!

 

Nowe drogi w naszej gminie

Dnia 19 maja 2020r. gmina Fajsławice podpisała umowy z przedsiębiorcami na wykonanie remontu drogi w Marysinie i przebudowy drogi w Woli Idzikowskiej.                            

W wyniku przeprowadzonych przetargów wyłoniono dwie firmy, które wykonają zaplanowane prace drogowe.

Firma B.G. Construction Sp. z o.o. z Wólki Tarnowskiej wykona remont drogi gminnej nr 109626L w Marysinie  za kwotę 374 418 zł o długości prawie 1200m.

Firma „ARPOL” Arkadiusza Porzaka przebuduje drogę gminną nr 109608L w Woli Idzikowskiej (droga „za kapliczką”). Koszt przebudowy 700 metrowego odcinka to 320 176 zł.

Firmy zaplanowały przeprowadzenie prac w czerwcu bieżącego roku.

Za wszelkie utrudnienia, jakie pojawią się w trakcie prac - przepraszamy.

A.Granat

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd