Aktualności

Stypendia rozdane

Tegoroczne zakończenia roku szkolnego wyglądają zupełnie inaczej niż zwykle. W naszych gminnych szkołach - z uwagi na zalecenia sanitarne w okresie pandemii koronawirusa - uczniowie odbiorą świadectwa według ustalonego wcześniej harmonogramu, w młodszych klasach w imieniu swoich pociech zrobią to rodzice. Nie będzie uroczystego apelu i akademii

Czytaj więcej: Stypendia rozdane

Dofinansowanie projektu „Dobre bo Nasze – Fajsławice Naturalnie”

We wtorek 23 czerwca 2020r. Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed i Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewa Szałachwiej podpisali umowy z przedstawicielami gmin, powiatów, stowarzyszeń oraz Kół Gospodyń Wiejskich na realizację projektów dotyczących rozwoju obszarów wiejskich.

Czytaj więcej: Dofinansowanie projektu „Dobre bo Nasze – Fajsławice Naturalnie”

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Informujemy, że dnia 25 czerwca 2020r. (czwartek)
w godz. od 8:00 do 13:00

w miejscowości Fajsławice wystąpią przerwy
w dostawie energii elektrycznej.

Konkurs "MAGIA ZDROWEGO OGRODU"

Grafika png

Departament Rolnictwa Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie serdecznie zaprasza wszystkich entuzjastów ogrodnictwa do udziału w konkursie ogrodniczym. Celem konkursu jest pokazanie i zachęcenie do tworzenia własnych ogrodów użytkowych (warzynych, ziołowych, owocowych), pokazanie stosowania bogatych metod upraw oraz budowanie świadomości dotyczącej możliwości posiadania własnych, naturalnych i zdrowych upraw.

Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody.

Zapraszamy do udziału!!!

Szczegółowe informacje, regulamin i karta identyfikacyjna znajdują się poniżej

Zaproszenie

Regulamin konkursu

Karta identyfikacyjna

 

Informacja o zawieszeniu organizacji wtorkowego targu w Boniewie i planach działań kiermaszowych.

 Szanowni Państwo!

Zgodnie z życzeniem mieszkańców czwartkowe targi w Fajsławicach  pozostają bez zmian.

Jednocześnie informujemy, że wtorkowa działalność Targowiska Gminnego ,, Mój Rynek w Boniewie” zostaje zawieszona.

Decyzję o wstrzymaniu organizacji kolejnych wtorkowych targów podjęto w wyniku oceny preferencji lokalnych konsumentów skutkujących niewielkim popytem na oferowane towary targowe przy zapewnionej przez dostawców podaży w tym czasie.

Na Targowisku ,,Mój Rynek” w Boniewie już od 18 lipca 2020r. będą odbywały się cyklicznie /raz w miesiącu/ sobotnie kiermasze targowe w nowej formule połączone z działaniami aktywizującymi i promocyjnymi Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie. Planujemy warsztaty tematyczne, pokazy kulinarne, promocje i degustacje lokalnych produktów przy udziale producentów zdrowej ekologicznej żywności, lokalnych twórców, rękodzielników, rolników, producentów wytwarzających produkty rolne, spożywcze i zielarskie oraz Kół Gospodyń Wiejskich oferujących najlepsze tradycyjne wyroby kulinarne.

Informujemy również o planach zorganizowania VI Wojewódzkiego Święta Ziół połączonego z Parafialno-Gminnym Świętem Plonów w dniu 15 sierpnia 2020r. razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

 O szczegółach poszczególnych wydarzeń będziemy informować Państwa z wyprzedzeniem na stronie internetowej Gminy www.fajslawice.eu

W.Hus

Szkoły dostały laptopy

Z powodu epidemii koronawirusa szkoły zostały zamknięte a nauczanie odbywa się w formie zdalnej. Od połowy marca uczniowie zdobywają wiedzę za pośrednictwem Internetu oraz sprzętu komputerowego. Nie wszyscy uczniowie jednak mają do niego swobodny, pełny dostęp. Chcąc umożliwić i ułatwić uczniom i nauczycielom z gminnych szkół kształcenie na odległość, a także zapewnić im wysokiej jakości sprzęt komputerowy, Gmina Fajsławice przystąpiła do projektu „Zdalna szkoła”.

Czytaj więcej: Szkoły dostały laptopy

Our website is protected by DMC Firewall!