Aktualności

PODZIĘKOWANIA

VI Wojewódzkie Święto Ziół za nami. Pozostawiło po sobie moc pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Było gwarnie, radośnie i kolorowo. Po raz drugi zorganizowane w Boniewie święto ziół i plonów zdobyło uznanie i cieszyło się popularnością, czego dowodem była duża liczba uczestników wydarzenia.

Wójt Gminy Fajsławice pragnie bardzo gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i organizację tego wspaniałego wydarzenia.

Czytaj więcej: PODZIĘKOWANIA

VI Wojewódzkie Święto Ziół

 Dzień 15 sierpnia 2020r. był wyjątkowym dniem dla gminy Fajsławice. W Boniewie już po raz drugi odbyło się Wojewódzkie Święto Ziół. Szóstej edycji tego wydarzenia towarzyszyło również parafialno – gminne Święto Plonów. Uroczystości te zorganizowane w Święto Matki Bożej Zielnej są radosnym zwieńczeniem całorocznej pracy zielarzy i rolników, dziękczynieniem za tegoroczne zbiory.

Tegoroczne Święto Ziół zorganizowane przez gminę Fajsławice i Urząd Marszałkowski objęła swym honorowym patronatem Europoseł Beata Mazurek. Wzięło w nim udział 12 gmin z terenu województwa lubelskiego: Fajsławice, Gorzków, Łopiennik Górny, Krasnystaw, Miasto Krasnystaw, Kraśniczyn, Rudnik, Żółkiewka, Rybczewice, Trawniki, Piaski i Modliborzyce z powiatu janowskiego.

Czytaj więcej: VI Wojewódzkie Święto Ziół

INFORMACJA

Informujemy, że w związku z zarządzeniem Wójta Gminy, w dniu 21 sierpnia 2020r. (piątek) Urząd Gminy Fajsławice będzie nieczynny.

Dzień ten został wyznaczony jako wolny od pracy, w zamian za święto przypadające w sobotę, 15 sierpnia 2020r.

A.Granat

Zapraszamy

Już jutro w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie VI Wojewódzkie Święto Ziół i parafialno-gminne Święto Plonów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na to wydarzenie.

Uroczystość rozpoczniemy mszą świętą polową o godz. 12:00 w Boniewie. W programie zaplanowaliśmy dla uczestników wiele atrakcji: koncert Zespołu Pieśni i Tańca ”Jawor”, kiermasz produktów lokalnych, gry i zabawy dla dzieci, strefę wypoczynku dla rodziców, występy kapel ludowych, a także konkursy z nagrodami.

W tym dniu będzie kursować bezpłatny bus gminny na trasie Fajsławice – Boniewo. Wyjazdy z parkingu przy Urzędzie Gminy będą w godzinach od 11:00 do 16:00. Natomiast odwozy z Boniewa w godzinach od 16:00 do 18:00 pod Urząd Gminy.

Prosimy mieszkańców o to, aby nie wjeżdżali pod budynek w Boniewie – to miejsce rezerwujemy dla wystawców i gości. Spowodowane jest to małą ilością miejsc parkingowych przy budynku w Boniewie.

Prosimy o korzystanie z naszego środka transportu lub parkowanie w miejscach naprzeciwko budynku w Boniewie (przy byłym sklepie SR-H, droga I pas Ignasina), ewentualnie droga powiatowa w Boniewie.

Relacje z wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP 3 Lublin od godziny 11:40.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!! 

 

plakat VI Wojewódzkie Święto Ziół

Szczegółowy program uroczystości

https://lublin.tvp.pl/49393446/13-sierpnia-2020

 

 

 

Wysokie wyniki egzaminu naszych ósmoklasistów

W ubiegłym tygodniu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty w sesji 2019/2020.

W bieżącym roku szkolnym egzamin nie odbył się w kwietniu, lecz ze względu na pandemię koronawirusa przesunięty został na czerwiec. W całym województwie lubelskim przystąpiło do niego 19,122 uczniów VIII klasy szkoły podstawowej.

W powiecie krasnostawskim średni wynik procentowy z języka polskiego to 58%, z matematyki - 42%, z języka angielskiego - 47%. Średnie wyniki procentowe województwa to: język polski - 60%, matematyka - 46%, język angielski - 52%.

Miło nam poinformować, iż średnie wyniki procentowe naszej gminy z poszczególnych przedmiotów są wyższe od średnich wyników powiatu, województwa i kraju.

Czytaj więcej: Wysokie wyniki egzaminu naszych ósmoklasistów 

INFORMACJA

Informujemy, że od dnia 17 sierpnia 2020r. (poniedziałek), Pani Agnieszka Dziwisz, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Usługi Transportowe w Łopienniku Podleśnym, wznowi usługi przewozu osób na trasie Ksawerówka – Fajsławice – Krasnystaw.

Rozkład jazdy będzie następujący:

Kurs I:

Ksawerówka (6:55) → Fajsławice (7:10) → Krasnystaw (7:30)

Krasnystaw (7:50) → Fajsławice (8:10) → Ksawerówka (8:20)

Kurs II:

Ksawerówka (9:05) → Fajsławice (9:20) → Krasnystaw (9:40)

Krasnystaw (8:10) → Fajsławice (10:30) → Ksawerówka (10:45)

Kurs III:

Ksawerówka (10:45) → Fajsławice (11:00) → Krasnystaw (11:20)

Krasnystaw (13:15) → Fajsławice (13:35) → Ksawerówka (13:50)

Od 1 września 2020 r. przewoźnik uruchomi kolejne dwa kursy.

Nr telefonu do przewoźnika: 509 610 056

A.Granat

Our website is protected by DMC Firewall!