Aktualności

BOLERIOZA - bezpłatne badania diagnostyczne

normal b18b1b9d9560d06011700a06370e75723fb0e15a

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań diagnostycznych w kierunku boreliozy. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać mieszkańcy województwa lubelskiego w wieku aktywności zawodowej, w szczególności z grupy ryzyka: rolnicy, myśliwi, leśnicy.

Badania można wykonać w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, ul. Sobieskiego 4, 22-300 Krasnystaw.

Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja pod nr telefonu 82 543 15 52

A.Granat

Rocznica tragedii w Ignasinie

Data 8 września 1946r. zapisała się w historii lokalnej gminy Fajsławice tragicznym wydarzeniem. Tego dnia bowiem, w miejscowości Ignasin, na terenie gospodarstwa rodziny Dziachanów, poniósł śmierć dowódca oddziału partyzantów podporucznik Antoni Kopczewski „Lew” wraz z kilkoma swoimi żołnierzami. Podczas obławy przeprowadzonej przez funkcjonariuszy U.B. i M.O. zginęła również cała rodzina Dziachanów. Wczoraj przypadła 74 rocznica tej tragedii.

Czytaj więcej: Rocznica tragedii w Ignasinie

Jarmark Królewski w Rybczewicach

W niedzielę 6 września 2020r. w Rybczewicach odbył się II Jarmark Królewski. Organizatorzy przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa przygotowali dla uczestników wiele atrakcji min.: pokaz wyplatania makramy, konkurs BHP dla rolników, pokaz broni ze Stowarzyszenia „Michalec 1984”, strefę gier i zabaw dla dzieci oraz występy artystyczne zespołów śpiewaczych i kapel ludowych. Nie zabrakło także kolorowych stoisk prezentowanych przez KGW, rękodzielników i twórców ludowych. Gmina Fajsławice – podobnie jak w ubiegłym roku - skorzystała z zaproszenia i również aktywnie wzięła udział w tym wydarzeniu.

Czytaj więcej: Jarmark Królewski w Rybczewicach

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd