Aktualności

Ogłoszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach

Od dnia 03.08.2020 r. w Ośrodek Pomocy Społecznej w Fajsławicach rozpoczyna nabór wniosków w wersji papierowej:

  • • o przyznanie świadczenia „Dobry start”,
  • • o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego na okres świadczeniowy 2020/2021,
  • • o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2020/2021.

W związku z tym apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa poprzez zakrywanie nosa i ust, stosowanie płynu dezynfekującego oraz zachowanie odpowiedniego dystansu podczas wizyty w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Zachęcamy do składania wyżej wymienionych wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem bankowości internetowej lub https://empatia.mpips.gov.pl/

W przypadku trudności w zakresie wypełniania wniosków prosimy o kontakt telefoniczny z tutejszym OPS pod numerem telefonu: 81 585 30 65.

ZAPROSZENIE

POSIADACZU ZWIERZĄT GOSPODARSKICH

Biuro Powiatowe w Krasnymstawie doceniając Państwa zaangażowanie, koszty związane z prowadzeniem hodowli oraz dbając o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie w dobie panującej pandemii, zachęca wszystkich posiadaczy zwierząt gospodarskich do korzystania z Portalu IRZplus, aplikacji przeznaczonej do składania elektronicznych zgłoszeń zwierzęcych.

Wielu hodowców już korzysta z powodzeniem z Portalu!

Pomożemy Państwu w sprawnym korzystaniu z Portalu IRZplus.

ZADZWOŃ POD NUMER:       (082) 562 90 25

 

PRZEPROWADZIMY SZKOLENIE INDYWIDUALNIE


DLA CIEBIE W BIURZE POWIATOWYM

Wszelkie dane na temat Portalu IRZplus są dostępne na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod adresem: https://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat.html – znajdują się tam m.in.: filmy instruktażowe, instrukcja użytkownika Portalu IRZplus.

Adres strony internetowej Portalu IRZplus to:  https://irz.arimr.gov.pl .

Pomoc techniczną można uzyskać wysyłając wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – Help Desk ARiMR.

Pytania merytoryczne użytkownicy Portalu IRZplus, dotyczące poszczególnych funkcjonalności w aplikacji mogą kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Dostępny jest także bezpłatny numer infolinii ARiMR - 800 38 00 84.

Kolonie letnie dla dzieci

Informujemy rolników opłacających składki KRUS, że są wolne miejsca na koloniach organizowanych przez NSZZRI „Solidarność”.

Turnus kolonijny odbędzie się w dniach 10 – 22 sierpnia 2020r. w Ośrodku Wypoczynkowym „Razem” w Gdyni. Organizatorzy zapewniają atrakcyjny program, wykwalifikowaną kadrę i organizację turnusu zgodnie z wytycznymi GIS.

Koszt pobytu dziecka na turnusie wynosi 430 zł. Szczegóły na stronie NSZZRI „Solidarność” lub pod numerem telefonu 536 622 328.

Gospodynie promują produkty lokalne

Produkty lokalne cieszą się coraz większą popularnością. Ludzie świadomie sięgają po produkty zdrowe, ekologiczne, pochodzące z własnych upraw lub bezpośrednio z gospodarstw rolników. Osobami, które najlepiej promują zdrowe, lokalne oraz regionalne wyroby i potrawy, są Koła Gospodyń Wiejskich. To one najczęściej podczas gminnych i powiatowych imprez plenerowych  serwują pyszne, swojskie przysmaki.

Czytaj więcej: Gospodynie promują produkty lokalne

Zakończyły się prace na drodze gminnej nr 109626L w Marysin.

W ramach zadania pn.: „Remont drogi gminnej nr 109626L w miejscowości Marysin” odcinek drogi o długości 1198 metrów zyskał nową nawierzchnię asfaltową, a także utwardzono pobocza po obu stronach drogi oraz wykonano oznakowanie.

Inwestycja kosztowała 374418,52 zł czego 60% tej kwoty stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, zaś pozostałą część sfinansował samorząd gminny Fajsławice.

Wartość inwestycji: 374418,52 zł

Koszt dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych: 224651,00 zł

P1070751

Zakończyły się prace na drodze gminnej nr 109608L w miejscowości Wola Idzikowska.

W ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 109608L w miejscowości Wola Idzikowska” odcinek drogi o długości 686 metrów zyskał nową nawierzchnię asfaltową, a także utwardzono pobocza po obu stronach drogi, przebudowano istniejące zjazdy oraz wykonano oznakowanie.

Inwestycja kosztowała 320176,76 zł czego 60% tej kwoty stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, zaś pozostałą część sfinansował samorząd gminny Fajsławice.

Wartość inwestycji: 320176,76  zł

Koszt dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych: 192106,00 zł

P1070755

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

Urząd Gminy Fajsławice informuje, że od 03 sierpnia do 31 sierpnia 2020 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego  zawartego w cenie oleju napędowego zakupionego i wykorzystanego do upraw  rolnych oraz chowu lub  hodowli bydła.

Do wniosku  należy dołączyć  faktury VAT  z zakupu ON od dnia 01 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r.

W przypadku  ubiegania  się  przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, należy dołączyć dokument wydany na wniosek producenta rolnego przez kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji  Rolnictwa, zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta,  w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

Roczny limit zwrotu podatku akcyzowego ustala się jako sumę:

  1. kwoty stanowiącej  iloczyn stawki  zwrotu  podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby  100 oraz  powierzchni użytków  rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego, określonej w ewidencji gruntów
    i budynków jako użytki rolne  według stanu  na dzień 1 lutego  danego roku, oraz
  2. kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr  oleju napędowego, liczby 30  oraz średniej  rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok,
    w którym został złożony  wniosek o zwrot podatku.

  Wnioski przyjmowane będą w Urzędzie Gminy Fajsławice – pokój Nr 18,  w godzinach pracy urzędu tj.: poniedziałek od godz. 800 do godz. 1600, wtorek-piątek  od godz. 730 do godz.1500, telefon 81 585 37 49.

Inf. sporządziła: Edyta Sobczuk-Dąbska

Stulatka w Gminie Fajsławice

Dnia 21 lipca 2020r. pani Helena Adamiak z Woli Idzikowskiej świętowała swoje setne urodziny. Z okazji tego niecodziennego jubileuszu Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Sobczuk przyjechali do pani Heleny złożyć jej najserdeczniejsze życzeniami i wręczyć podarunki. Wójt gminy przekazał jubilatce również List Gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Czytaj więcej: Stulatka w Gminie Fajsławice

Głosujmy na nasze Siedliszczanki !!!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy do głosowania na nasz Zespół Śpiewaczy "Siedliszczanki", który bierze udział w X Nadwieprzańskim Festiwalu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej Online Trawniki 2020.

O zwycięstwie danego zespołu decyduje ilość "lajków". Głosowanie trwa od 22 do 26 lipca 2020r. Wyniki festiwalu ogłoszone będą w niedzielę, 26.07.2020r. o godzinie 16:00. Zainteresowanych odsyłamy na profil Facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Trawnikach.

Konkursowy występ znajduje się w linku poniżej

X Nadwieprzański Festiwal 1

https://www.facebook.com/107067847429421/videos/1254127574919218

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!