Aktualności

Nowe laptopy na nowy rok szkolny !!!

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. Uczniowie wrócili do szkolnych ławek po kilku miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Po miesiącach zdalnej nauki i wakacyjnego odpoczynku uczniowie z chęcią i zapałem wrócili do tradycyjnej formy nauczania i kontaktu z rówieśnikami. Trudny czas pandemii jednak jeszcze się nie skończył, dlatego konieczne jest stosowanie się do reżimu sanitarnego i zaleconych obostrzeń.

Inaugurację nowego roku szkolnego w obu naszych gminnych szkołach rozpoczęła tradycyjnie Msza Święta, która odprawiona została zarówno w parafii w Fajsławicach, jak i w parafii w Siedliskach Drugich. Dalsze uroczystości kontynuowane były w szkołach z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Nowe laptopy na nowy rok szkolny !!!

Nieodpłatna Pomoc Prawna w Urzędzie Gminy Fajsławice

Przypominamy, że na terenie naszej gminy Fajsławice działa PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 12:00, w budynku Urzędu Gminy, każdy mieszkaniec gminy może skorzystać z porad specjalisty.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z nieodpłatnych porad prawnych.

A.Granat

Dodatkowe kursy busa

Informujemy, że od dnia 2 września 2020r. (środa), Pani Agnieszka Dziwisz, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Usługi Transportowe w Łopienniku Podleśnym, uruchomiła dodatkowe kursy przewozu osób na trasie Ksawerówka – Fajsławice – Krasnystaw.

Rozkład jazdy będzie następujący:

Kurs I:

Ksawerówka (6:00) → Fajsławice (6:15) → Krasnystaw (6:32)

Krasnystaw (6:32) → Fajsławice (6:50) → Ksawerówka (7:00)

Ksawerówka (7:00) → Fajsławice (7:15) → Krasnystaw (7:32)

Krasnystaw (7:50) → Fajsławice (8:10) → Ksawerówka (8:20)

Kurs II:

Ksawerówka (8:30) → (dołem) Fajsławice (8:45)

Fajsławice (8:45) → Ksawerówka (9:00)

Ksawerówka (9:05) → Fajsławice (9:20) → Krasnystaw (9:40)

Krasnystaw (10:10) → Fajsławice (10:30) → Ksawerówka (10:45)

Kurs III:

Ksawerówka (10:45) → Fajsławice (11:00) → Krasnystaw (11:20)

Krasnystaw (13:15) → Fajsławice (13:32) → Ksawerówka (13:47)

Ksawerówka (13:47) → Fajsławice (14:02) → Krasnystaw (14:20)

Krasnystaw (15:10) → Fajsławice (15:30) → Ksawerówka (15:45)

 

Nr telefonu do przewoźnika: 509 610 056

W sprzedaży bilety miesięczne.

Informacja nt. projektu „Instalacje OZE na terenie gminy Fajsławice”

Gmina Fajsławice informuje o kolejnych etapach realizacji projektu "Instalacje OZE na terenie gminy Fajsławice".

Informujemy, że producent urządzeń, ostateczny koszt instalacji oraz wysokość wkładu własnego mieszkańców będą znane po dokonaniu wyboru wykonawcy/wykonawców instalacji.

Przetarg na wybór wykonawcy/wykonawców instalacji zostanie ogłoszony we wrześniu 2020r.

Po przeprowadzonej procedurze przetargowej i wyłonieniu wykonawcy/wykonawców instalacji rozesłane zostaną do Państwa pisma wraz z umowami wewnątrzprojektowymi, regulującymi wzajemne zobowiązania organizacyjne i finansowe (umowa określać będzie m.in. ostateczny koszt instalacji, wysokość wkładu mieszkańców oraz termin na dokonanie wpłaty).

Planowany termin wysyłki w/w pism wraz z umowami to IV kwartał 2020r. Natomiast montaż instalacji planowany jest w 2021 roku.

Podkreślamy, że celem Gminy jest zapewnienie prawidłowej i bezpiecznej realizacji projektu dla mieszkańców oraz wypełnienie obowiązków wobec instytucji dotującej.

O kolejnych etapach realizacji projektu będziemy informować Państwa na bieżąco.

A.Olech

PROJEKT "POD BIAŁO-CZERWONĄ"

Kancelaria Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji są organizatorem projektu „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag oraz ich instalacji dla każdej gminy w Polsce. Celem projektu jest krzewienie patriotyzmu, pielęgnowanie polskości i świadomości narodowej, a także podkreślenie znaczenia wartości symbolów narodowych jakim jest umieszczenie flagi na maszcie w centralnym miejscu każdej gminy.

Warunkiem realizacji tego projektu jest zebranie wymaganej liczby głosów poparcia dla udziału gminy w projekcie. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy poprzez elektroniczne wypełnienie ankiety dostępnej na stronie  gov.pl/bialoczerwona.

Aby gmina Fajsławice wzięła udział w projekcie należy zebrać jedynie 100 głosów poparcia, jednak w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidywany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdą Państwo w regulaminie dostępnym poniżej.

Głosowanie trwa do 11 listopada 2020r. do godz. 23:59. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do głosowania poprzez poniższy link.

https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

Regulamin

A.Granat

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd